House of Cards (Dům z karet) - 1. Sezóna

S01E01: Chapter 1

S01E01: Chapter 1

Frank Underwood je americkým kongresmanem a horkým kandidátem na místo ministra zahraničí ve vládě nového amerického prezidenta. Jenže vysněné místo nakonec nedostane. Když přetrpí své zklamání, rozhodne se jednat – začne cíleně využívat lidi okolo sebe, aby dostal co chce. Nečekaným parťákem se mu stane mladá ambiciózní reportérka Zoe Barnes.

Zobrazit
S01E02: Chapter 2

S01E02: Chapter 2

Kooperace Franka a Zoe dostává první velký výsledek. Snahou Franka je protlačit na místo ministra zahraničí někoho jiného, než kandidáta, který ho porazil a dosadit tam svého člověka.

Zobrazit
S01E03: Chapter 3

S01E03: Chapter 3

Frank je hlavní postavou nového zákona o školství, uprostřed vyjednávání ale musí odjet do rodného města v Jižní Karolíně, aby zde urovnal zdánlivě nenápadný spor se svým dávným oponentem.

Zobrazit
S01E04: Chapter 4

S01E04: Chapter 4

Do hry také více vstupuje kongresman Peter Russo, který se zrovna nachází v životní krizi, ale i přesto v něm vidí Frank ideálního kandidáta na budoucího guvernéra.

Zobrazit
S01E05: Chapter 5

S01E05: Chapter 5

Zatímco Frank musí bojovat další kolo o podobu zákona o školství, Claire má problémy s tím, co musí za finanční problémy vyřešit v práci. Zoe, která se rozhlíží na novém pracovišti, navíc využívá spojenectví s Frankem i v jiné oblasti.

Zobrazit
S01E06: Chapter 6

S01E06: Chapter 6

Nový zákon o školství vstupuje do další fáze boje. Frank se musí utkat se šéfem odborů a aby vyhrál, neváhá využít i ty nejdrsnější politické zbraně. Zároveň musí strávit několik prvních porážek.

Zobrazit
S01E07: Chapter 7

S01E07: Chapter 7

Russo s Frankovou pomocí rozjíždí svojí kandidaturu na guvernéra. Nečekanou přítěží se stává viceprezident, původně přivolaný jako podpora. Mezitím Stamper musí řešit, jak vyřídit zázemí pro ženu, která je spojena s minulostí, a mohla by ohrozit budoucnost všech.

Zobrazit
S01E08: Chapter 8

S01E08: Chapter 8

Frank na chvíli vystoupí z běhu připravovaných politických věcí, aby otevřel na své alma mater novou budovu nesoucí jeho jméno. Při té příležitosti se opět po letech setkává se svými dávnými spolužáky. Na povrch vyplouvají překvapivá tajemství minulosti.

Zobrazit
S01E09: Chapter 9

S01E09: Chapter 9

Kandidatura Petera Russo je postavena na tom, aby prošel zákon, který přinese do jeho kandidátského státu nové pracovní pozice. Frank usilovně pracuje na tom, aby zákon prošel, což znamená přesvědčit některé váhající kongresmany. Vše jde zdá se hladce, jenže…

Zobrazit
S01E10: Chapter 10

S01E10: Chapter 10

Okolo Franka se začínají stahovat smyčky. Vyhrožuje mu Russo, kvůli tomu, že neprošel jeho zákon, vyhrožuje mu Zoe, že ji nezásobuje informacemi, největší ránu do zad ale Frank dostává od někoho, od koho by to nečekal.

Zobrazit
S01E11: Chapter 11

S01E11: Chapter 11

Russo stojí před rozhodujícím okamžikem. Jeho cesta do křesla guvernéra se ale zkomplikuje, v čemž má prsty Frank. Ten sleduje za vším mnohem větší cíl a neváhá pro něj obětovat cokoliv i kohokoliv.

Zobrazit
S01E12: Chapter 12

S01E12: Chapter 12

V cestě Franka za nominací na viceprezidenta už stojí jen jedna překážka. Prezident si vybral jiného protikandidáta a Frank se musí za ním osobně vydat. Jenže vše vypadá mnohem složitěji než se na první pohled zdá.

Zobrazit
S01E13: Chapter 13

S01E13: Chapter 13

Zatímco Franka od kandidatury dělí už jen malý kus, Zoe se začíná čím dál tím více zapojovat do vyšetřování Frankových aktivit. A svůj boj musí vybojovat i Claire, když se jí do cesty postaví odhodlaná bývalá zaměstnankyně.

Zobrazit
House of Cards (Dům z karet) - Sezóny
Vyhledat seriál